dinamik

İKLİMLENDİRME MECLİSİ SEÇİM TOPLANTISI

TOBB T. İklimlendirme Meclisi, meclis güncelleme çalışmalarını başarıyla tamamlanmış olup yeni dönemde Meclis Başkanlık Divanı seçimi yapılmak üzere 12/04/2016 tarihinde TOBB Birliği ev sahipliğinde Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Selçuk ÖZTÜRK’ün da katılımlarıyla seçimli meclis toplantısını gerçekleştirmiştir.

Toplantıda; Meclis Başkanlığına  AFS Boru Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Zeki POYRAZ, Meclis Başkan Yardımcılığına  ise Dinamik Isı Makine Yalıtım Malz. San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Metin AKDAŞ oy birliği ile yeniden seçilmiştir.

1.       ENERJİ TASARRUFU AMACI İLE YAPILAN HARCAMALAR ARTIK DOĞRUDAN GİDER YAZILABİLECEK.

Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisinde 15.07.2016 tarihinde kabul edilmiş ancak şu an itibariyle henüz Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmamıştır.Genel Kurulda Kabul edilen kanun tasarısı ile bir çok kanunda değişiklik yapmıştır. Şimdilik bizim için dikkat çeken bir düzenlemeyi paylaşmak istiyorum.

193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nun Ticari Kazançtan İndirilecek Giderleri düzenleyen 40. maddesinin birinci fıkrasının (7) numaralı bendine parantez içi hüküm eklenmiştir;

            Yazının Devamı İçin Tıklayınız.  

1.       MAKİNALARDAKİ İYİLEŞTİRMELER

P.E Tesislerimizdeki Extrüder hatlarındaki yaptığı iyileştirme ve  revizyonlarla hatların kapasite artırma çalışmalarımız devam ediyor. 300 Kg/H kapasiteli  Exrüder 3’deki ciddi revizyonlar ve extürüder üzerinde bulunan proses Isıtma ve Soğutma sistemindeki yeniliklerle, bu hattın  daha verimli çalışmasının yanında  özellikle şilte şeklindeki ürünlerde de kesintisiz üretimi sağladık.  Kapasite artırma çalışmaları ile yıllık Polietilen işleme kapasitemizi  6000 Ton / YIL seviyesine ulaştırdık.  Ürettiği ürünlerle verimli enerji kullanımına katkı koyan Dinamik A.Ş. tesislerinde yaptığı bu çalışmalarla da  , ISO 14.000 Çevre yönetimi sisteminin de bir isteği olan minimum enerji ve kaynak kullanımı ile maksimum üretim miktarı ve en az karbon salınımı hedefine de emin adımlarla yürümekte,  çevreye ve doğaya gösterdiği özenle, ülke için  üretmeye ve kazandırmaya devam etmektedir.

ESSİAD VE ÜNİVERSİTE ZİYARETİ

 

ESSİAD Okuldan işe Projeleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek yüksekokulu öğrencileri  ve akademisyenleri tarafından İzmir Tire'de bulunan tesislerimiz ziyaret edildi. Fabrikalarımız 20 Öğrenci ve 1 Araştırma Görevlisinden oluşan 21 kişilik grup ziyaret etmiştir.Kendilerine fabrika tanıtım sunumu yapıldıktan sonra üretim sahası gezdirilip üretimlerimiz hakkında bilgi verildi. Öğrenciler hem sunum sırasında hem de fabrika gezimiz sırasında  merak ettikleri konularda soru sorarak  bilgi sahibi oldular. Isıtma Soğutma  ve Tesisat Mühendisliği mesleğinde kariyer yapacak olan  öğrencileri  bu ziyaretten sonra zihinlerindeki soru işaretlerine cevap buldular ve bu mesleğin sunduğu olanakları ve avantajlarını görmüş oldular. Bu ziyaretin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar dileriz.

 

1.       XPS İLE İLGİLİ MARKALARIMIZIN TSE BELGELERİ YENİLENDİ.

2015 yılı içerisinde, “XPS yalıtım köpüğü” ile ilgili Avrupa standardı olan EN 13164 revize edilmiştir. Sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip eden ve müşterilerine en yüksek kalitede kesintisiz hizmet vermeyi amaçlayan Dinamik Isı A.Ş, yeni revizyon ile ilgili uyum çalışmalarına anında başlamıştır. Dynafoam Board ve Mantoplus markaları ile müşteriye ulaşan Dinamik Isı A.Ş, XPS Köpüğü Yalıtım ürünleri, standardın gerektirdiği tüm testlerden başarıyla geçmiştir. Ocak 2016 itibari ile tüm çalışmalarını tamamlayan firmamıza ait markalar, Türk Standartları Entitüsü (TSE) tarafından, revize edilmiş Avrupa Standardı baz alınarak belgelendirilmiştir. Nisan 2016’da yapılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetimlerinden de tam not alan ürünlerimizin kalitesi bir kez daha onaylanmıştır. Kendi markası, tecrübesi, disiplini ve kalite anlayışına olan inancı ile Dinamik Isı A.Ş, CE Performans Beyanı ve TSE Belgeleri ile onaylanmış ürünlerini siz müşterilerine güvenle sunmaktadır.

TSE Belgeleri için tıklayınız.

 
ÜRÜNLERİMİZLE İLGİLİ PERFORMANS BEYANLARINI YENİLEDİK

Dinamik Isı, sektöründeki gelişmeleri ve pazardaki talepleri yakından takip etmektedir. Bu doğrultuda, müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımak ve müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ürün ve hizmet kalitesini sürekli olarak geliştirmek ve ürün çeşitliliğini artırmak için çalışmaktadır.

Ürün gamı ile ilgili ulusal ve uluslar arası standartların gerekliliklerini karşılayan, üretiminin her safhasında kalite bilincini ön planda tutan üretim anlayışına sahiptir.

Ürün ve hizmet kalitesinde sürdürülebilirliği sağlamak adına, kalite sisteminin sürekli geliştirilmesi, çalışan yetkinliğinin arttırılması, müşteri beklentilerinin hızla anlaşılması ve karşılanması, planlı ve koordine çalışmanın sağlanması için ISO 9001 yönetim sistemini kendisine kılavuz olarak seçmiştir.

Yazının Devamı ve Performans Beyanlarına ait Teknik Bülten için Tıklayınız.

CRM MODULU

Müşterilerimize daha hızlı ve eksiksiz hizmet verme anlayışımızla tüm müşterilerimiz ile ilgili aktivitelerimizi Müşteri ilişkileri yönetimi programı CRM ile kayıt altına alıyoruz. 2016 yılı başında başlayan CRM çalışmaları , yıl sonuna kadar tamamlanacaktır. Büyük Projeler, Kamudaki sağlık, okul hastahane v.s. gibi yatırımlar, AVM’ler, Prestijli Konut projeleri gibi yatırımlara yönelik tüm pazarlama aktivitelerimiz kayıt altına alınacak ve şirketimize değer yaratma çalışmaları bir sistematik altında takip edilecektir.

Peki CRM nedir.CRM Müşteri İlişkileri Yönetimini (CRM:Customer Relationship Management) müşteriyi tanımak, müşteri ihtiyacını anlamak, ona uygun hizmetler ve ürünler geliştirmek ve bu bilginin organizasyon içinde paylaşılması olarak tanımlayabiliriz. Diğer bir deyişle CRM, “Doğru mal ya da hizmeti, doğru müşteriye, doğru zamanda ve fiyatla, doğru noktada sunmaktır” şeklinde tanımlanabilir.CRM uygulamaları, firmaların mevcut müşteriler ile sürdürdükleri ilişkiyi geliştirmek, yeni müşteriler kazanmak ve tüm müşterilerin elde tutulmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. 

1.       MİCROSOFT LİSANSLARIMIZIN EKSİKSİZ OLDUĞU KANITLANDI..

Firmamızın , tüm bilgisayarlar da kullanmış olduğu Microsoft Windows işletim sistemleri ve Microsoft Office programlarının ve diğer yazılımlar ve  lisanslı ürün kullanımı ile ilgili kontroller Microsoft ile işbirliği için yapılmış,  tüm bilgisayarlarımızda lisanslı ürünler ve yazılımlar kullanıldığı kanıtlanmıştır.

Yaptığı tüm faaliyetlerde yasal gerekliliklere, etik ve ahlaki yaklaşımlara önem veren firmamızın gösterdiği bu özen yetkililerden takdir almıştır.

 


1.       BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASININ SONUCU

 

2015 Ekim ayı içerisinde başlamasını planladığımız , çalışanlarımızın yaratıcı düşüncelerini açığa çıkarmayı amaçlayan “ Bir Fikrim Var” proje yarışmasını başlatmıştık.     Yönetim Kurulumuzun aldığı bu kararı ve  yarışmanın koşullarını çalışanlarımıza duyurduk. Özellikle üretimde ve yapılan işlerin emek bölümünde çalışan personellerimizden gözlemledikleri , şirketin karlılığı boyutunda daha az maliyet ile işlerini kolaylaştırabilecekleri, yeni bir ürün yada var olan ürün üzerinde kullanılabilirliğe uygun değişim, makinelerdeki revizyonlarla kapasite artırımı, enerji verimliliğini sağlayacak önlemlerle verimlilik artışı, firmanın kamuoyu prestijini arttıracak faaliyetler konusunda bilgilendirme amaçlı bir toplantı düzenledik ve amacımızı detayları ile anlattık.  Projelerini tüm Dinamik Isı Makine Yalıtım Malz.ve San.A.Ş. bünyesinde görev alan arkadaşlarımızdan talep ettik.

Projeleri değerlendirecek olan bir Jüri oluşturduk ve dereceye giren arkadaşlarımız için ödüller belirlendi. Bunlar ;

        Yazının Devamı İçin Tıklayınız.

 

1.       FİRMAMIZ UNİDO VE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI İLE ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDA 2 FARKLI PROJEDE PARTNER OLDU.

Gerek ürettiği ürünler gerekse bugüne kadar üstlendiği sorumluluklar ile çevreye olan duyarlılığı ön planda olan Dinamik Isı firması, Enerji Verimliliği gibi önemli bir konuda da öncülük etmesi ve diğer firmalara örnek teşkil edecek çalışmalar yürütmesi gerektiğinin bilincinde olarak gerekli adımları atmış bulunuyor.

Firmamızda ilk olarak 2015 yılında başlayan Enerji Verimliliği ile ilgili altyapı çalışmaları, UNIDO’nun (Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü ) uygulayıcı kuruluş olarak başlattığı “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” Projesine dahil olması ile hız kazanmıştır. UNIDO, UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) ve Türkiye’de bu projenin yürütülmesini sağlayan Enerji Bakanlığına bağlı olarak çalışan YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü) ‘nün Türkiye’de 300 firmadan eleme yaparak seçtiği 41 firma arasında yer alan Dinamik Isı bu projeye 2015 Kasım ayında adımını atmıştır.

Yazının Devamı ve Konuya ait Teknik Bülten İçin Tıklayınız.

EVLİLİK

Satış Temsilcilerimizden Volkan ÖZTÜRK 30.04.2016 tarihinde dünya evine girmiştir. .Ömür Boyu Mutlululuklar...

 

 
AİLEMİZ BÜYÜYOR

Şİrketimizde, çalışmakta olan Meltem Tuncer Yıldız'ın kızı Özen Tuncer 18.03.2016 tarihinde, Ercan Uzgur'un kızı Derin Uzgur 07.05.2016 tarihinde dünyaya gözünü açmıştır.Anne ve babalarını kutlar iken bebeklerimize hoşgeldin diyor, sağlık ve mutluluk diliyoruz. Bahtları açık olsun.

Tüm Teknik Bültenlerimiz İçin Tıklayınız.

YENİ MÜŞTERİ VE REFERANSLARIMIZ 

TAVAS SOĞUK HAVA DEPOSU – DENİZLİ

FOLKART LİFE – BORNOVA

SÜTAŞ İŞLETME TESİSLERİ - TİRE

TAVAS SOĞUK HAVA ŞANTİYESİ- DENİZLİ

KAPLANKAYA ŞANTİYESİ- DİDİM

TITANİC OTEL BODRUM ŞANTİYESİ,

İZMİR TRAMVAY ŞANTİYESİ,

ÇİVRİL STAD PROJESİ- DENİZLİ

TOKİ HASTAHANE PROJESİ- MANİSA

2.ETAP HASTAHANE PROJESİ-MANİSA ,

GÜRSÜT TİRE ORGANİZE FABRİKASI-İZMİR

KAPLANKAYA EVLERİ – DİDİM 

ORVA İLAÇ FABRİKASI-ÇİĞLİ

TEOS ŞANTİYESİ-SEFERİHİSAR

POİNT BORNOVA

AQUACİTY DENİZLİ,

BAKIRKÖY HİLTON OTELİ-İSTANBUL

TPI KOMPOZİT KANAT SANAYİ -MENEMEN ORGANİZE

MNG GOLD AFRİKA ALTIN MADENİ,

MİSTRAL TOWER-BAYRAKLI,

 YURTDIŞI SANDVİÇ PANEL İMALATI,

ÖZDİLEK SOĞUK HAVA DEPOSU,

GAZİEMİR OPTİMUM 2. ETAP TEMEL YALITIMI

KARŞIYAKA YÜKSEK VADİ EVLERİ YALITIMI

KEKLİKTEPE EVLERİ ÇATI YALITIMI-URLA

EGE PROFİL (MENEMEN) FABRİKA HAVA KANALI YALITIMI

İSTANBUL BEYKOZ EĞİTİM KAMPÜSÜ HAVALANDIRMA KANALI YALITIMI,

TEOS VİLLALARI TESİSAT YALITIMI-SEFERİHİSAR

ANKARA ULUS CAMİ HAVALANDIRMA KANALI YALITIMI,

 STUDİO CİTY MENEMEN TESİSAT YALITIMI.

SAVAŞLAR SOĞUK HAVA DEPOSU,

  • Mustafa Kemal Paşa Şantiyesi,

  • Burhaniye Şantiyesi

  • Çanakkale Şantiyesi

  • Antalya Şantiyesi,

DİNAMİK ISI MAKİNA  YALITIM MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Merkez: 1203/4 Sokak No: 1/A Yenişehir 35110 İZMİR/TÜRKİYE 

Tel:+ 90 232 449 12 50  Fax:+90 232 449 01 34

dinamik  
dinamik
dinamik   dinamik