dinamik
 

Filomuza Kattığımız yeni TIR ile kendi araçlarımızla yaptığımız günlük Sevkiyat kapasitemizi  500 m3’e çıkardık.

Müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek ve ihtiyaçlarını daha hızlı ve zamanında karşılamak amacı ile Lojistik bölümümüze  Eylül Ayı içinde 110 m³ hacminde bir tane daha Tır Eklemiş bulunmaktayız. Sevkiyat Kapasitemiz günlük 1200 m3 e yükselmiş iken bunun 500 m3’ünü kendi araçlarımız ile yapmaktayız. Bu lojistik destek  ile firmamız müşterilerimizin ihtiyaçlarına zamanında ve hızlı bir şekilde cevap verecektir.  Bu vesile İle Müşteri memnuniyetini ön plana alan firmamız kendi alanında ürün ve hizmetlerde öncü ve vazgeçilmez firma olma hedefine emin adımlarla yürümekte ve büyümesine devam etmektedir.

 

 

 

XPS ÜRETİMİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

2013 kasım ayında geçirdiğimiz yangın felaketinde hasar gören fabrikamızın tüm bina ve altyapı imalatları ile hasar gören makinalar  yenilenmiş, tamamen yeni bir tesis hüviyetine kavuşmuş olan XPS üretim hattımız Temmuz ayı başı itibari ile seri üretimine başlamıştır. Üretim alanı ile Depolama alanı yangına dirençli özel bir bölme ile birbirinden ayrılmıştır. Yenilenen 6000 m² kapalı alanlı XPS üretim binamızda olası bir yangına daha hızlı müdahale amacı ile tüm alanlara sprinker söndürme sistemi, yangın alarm ,duman alarm ve gaz algılama  sistemi döşenmiştir. Yangın söndürme sistemi dizel tahrikli özel yangın pompaları ile yedeklenmiş ve tüm sistem 7 bar devamlı aktif halde tutulmaktadır. Üretim anında oluşan statik elektriğin bina giriş çıkışlarına konulan topraklama sistemi ve bina içinde yerleştirilen topraklama levhaları ile giderilmesi sağlanmıştır.                                                      Detaylı bilgi için tıklayınız.

10 YILDIR KATILDIĞIMIZ İSTANBUL / AVRASYA AMBALAJ FUARI’NDA YİNE SİZLERLEYİZ..

Nerede ise 10 yıldır düzenli olarak katıldığımız Avrasya Ambalaj yine sizlerleyiz.  22-25 ekim tarihleri arasında 21.’si düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj fuarın da  Tüyap 7.salon 735 A numaralı stand’da sizlerle buluşmayı heyecanla bekliyoruz.  Ürünlerinizin güvenle ihracat pazarlarına ulaşmasını sağlayan ambalaj çözümlerimizde Dyna profil markası altında sunduğumuz portföyümüze kattığımız yeni ürünleri sizlere sunmak için sabırsızız. Ayrıca geleneksel ürünlerimizden olan  Dynafoamboard, Dynaflex Rubber,   Climaphon,  Climaflex,  Dynatape  markalı  ürünlerimiz başta olmak üzere daha bir çok ürün grubumuzla ziyaretçilerimizi bekliyor olacağız.

 

 

Çalışanlarımıza Yönelik “ BİR FİKRİM VAR “ PROJE YARIŞMASI

Dinamik A.Ş.’nin tüm çalışanlarına yönelik olarak “Bir Fikrim var “ Proje yarışması düzenlemekteyiz. Net mali geri dönüşü olan yeni ürün, yeni tasarım, yeni yatırım, kapasite artımı, maliyet düşüşü ,kalite artımı gibi ölçülebilir geri dönüşü olan öneriler, üretim Makinalarımızda yapılacak iyileştirme önerileri ve sağlanacak kalite ve verimlilik artışı, Enerji verimliliği sağlayacak önlemlerle verimlilik artışı sağlayacak fikirler, çalışmaşartlarını iyileştirip, verim artışı getirecek fikirler,Firmanın kamu oyunda prestijini arttıracak fikirlere yönelik düzenlenen yarışmanın  sonucunda                                    Detaylı bilgi için tıklayınız.

POLİETİLEN KAPASİTEMİZDE ARTIŞ DEVAM ETMEKTEDİR.

Polietilen Üretim Tesisimiz ,  3.600.000 kg/yıl olan üretim kapasitemizi dördüncü hattın da montajıyla %50 daha artırmış ve yıllık üretim kapasitemiz  5.400.000 kg/yıl’a çıkmıştır. Bu yeni hattımızın devreye girmesi ile 20 mm levha kalınlığına kadar tek parça üretim yapabilir duruma gelmiş, 10 mm sonrası laminasyonla elde farklı kalınlıklar artık 20 mm.nin üzerinde yapılamaya başlanmıştır.  Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik taleplere daha hızlı cevap vermek firmamızın müşteri ihtiyaçlarını önceliklediğinin en önemli göstergesidir.Teknik kadromuza yaptığımız yeni takviyelerle AR_GE ve ÜR_GE çalışmalarına öncelik verilmeye ,yeni yeni ürünlerle portföyümüz zenginleşmeye başlamıştır.Aralıksız, kesintisiz ve kaliteli üretimle, müşteri memnuniyetini öncelikli dikkate alan çalışma prensip edinmiş olan ve her yıl ürün gamını genişleten firmamız , çevreci ürünleri ile, güvenli ve kesintisiz hizmet bekleyen siz değerli müşterilerimiz için bir tercih nedeni olmakta, bir çok endüstriyel müşterimizin tek tedarikçisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

BİR İNTERMOB FUARINDA DAHA DİNAMİK  SİZLERLE

10-14 Ekim 2015  tarihleri arasında Tüyap fuar ve Kongre alanında gerçekleşen 29 ülkeden 498 firmanın katılmış olduğu İntermob fuarında, ‘’5. Salon 504F no’lu stand’da’’ Dinamik ailesi olarak biz de yerimizi aldık. Her yıl olduğu gibi, bu yılda mobilya ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere,  bir çok sektöre hitap eden ürün grubumuzla, siz değerli misafirlerimiz ile yeniden buluşmanın heyecanını yaşadık. Yalıtım ürünleri ile birlikte ambalaj ürünlerinde de çözüm ortağınız olmayı hedefleyen bizler, bunu her geçen gün başarmanın mutluluğu ve sevinci içindeyiz. Ambalaj ürün grubundaki çeşitliliği ve özel üretim ürünlerimiz ile, siz değerli misafirlerimize sunacağımız ürünlerin, elimizdekilerle sınırlı olmadığını ve sizlerin istekleri doğrultusunda da şekillenebileceğini ve çok daha fazlasını bizde bulabileceğinizi bu fuarda da sizlerle paylaştık. Fuarda yapmış olduğumuz görüşmeler ve bilgi alış verişleri sonucu ortaya çıkan ürünlerden almış olduğumuz olumlu sonuçlar sizler gibi bizleri de sevindirmektedir.Buradan fuar boyunca bizleri yalnız bırakmayan ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

 Dinamik Isı Ailesi Olarak Teskon Sodex Fuarında Standımızla Yerimizi Aldık
12. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve TESKON+SODEX Fuarı bu sene İzmir’ de MMO Tepekule Kongre ve Sergi merkezinde gerçekleşti. Bu sene kongrenin ana teması “ Sağlık İçin Isıl Konfor ve İç Hava Kalitesi” olarak belirlendi. Dinamik Isı ailesi olarak bizde bu fuarda standımızla yerimizi aldık

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Metin Akdaş'ın Oturum Başkanlıkları ve Sunumlarımız

 12. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve TESKON+SODEX Fuarında Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Metin AKDAŞ MMO Tepekule’nin 10 Nisan Cuma günü Ege Salonunda gerçekleşen Soğutma Teknolojileri Sempozyumunda ve 11 Nisan Cumartesi günü Karadeniz Salonunda Yalıtım Semineri toplantılarına oturum başkanlıkları yapmıştır. Dinamik Isı A.Ş. olarak TESKON+SODEX Fuarında gerçekleştirmiş olduğumuz Sanayide Tesisat Yalıtımının Önemi ve Uygulamaları sunumumuzda Türkiye’nin enerji politikaları yüzünden enerji ithalatı ve bunun ülkeye getirmiş büyük külfetler ele alınarak hazırlanmıştır. Ana başlıklar olarak                                                                   Detaylı bilgi için tıklayınız
MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRİLMESİ

Son yıllarda yaşanan iş kazaları ile bir kez daha iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda ülkemizde alınan önlemlerin yetersizliğini, bu konudaki bilgi seviyesinin eksikliğini ve uygulamadaki eksiklikleri ortaya koymaktadır. Bu konudaki çalışmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birlikte yürüten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 23/4/2015 tarihli 6645 sayılı kanuna göre 25/05/2015 tarihinde tebliğ yayınlandı.  Bu tebliğ ile Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışılan  40 meslekte Mesleki Yeterlilik Belgelendirilmesi zorunlu hale getirildi.  26/05/2016 tarihinden itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi  olmayanların çalıştırılamayacakları belirtildi.  Bu Mesleklerde belgesi olmayan eleman çalıştırılması durumunda işverene ceza kesilecektir.  Mesleki Yeterlilik Belgeleri akredite olmuş yetkili kuruluşlar tarafından düzenlenen sınavda başarılı olanlara verilecektir. Belgelendirme ve Sınav ücretleri bir defaya mahsus olmak şartı ile İŞKUR tarafından desteklenmektedir. Firmamız, Zorunlu olan meslek alanlarında çalışmakta olan personelimizin belgelendirilme çalışmaları başlattı.      Sunum İçin Tıklayınız.

 
İNTERNETTE YENİ DÖNEM 4.5G

Teknoloji dediğimizde herkezin ilk aklına gelen sanırım bilgisayardır. Peki teknoloji nerden nereye geldi bir inceleyelim.İlk Bilgisayar ENIAC( Electrical Numerical Integrator And Computer) 1945 yılında ABD’de bilim adamları tarafından icat edildi ve 167 m2  alanı kaplıyor 30 tonluk ağırlığa sahipti.Peki şimdi ise bilgisayarlar cebimize kadar girdi.Telefonlarımız adeta bir bilgisayar haline dönüştü.İnternet telefonlarda girmeye başlandığı andan itibaren telefonlar iletişim aracınden dahada öteye gidip bilgi yuvasına dönüştü.Artık şikayetlerimiz bilgi yuvasına daha hızlı ulaşabilmek ,video veya filmi kesintisiz izlemek ve daha hızlı dosya indirmek oldu işte bu teknolojide geliyor.3G bağlantıdan sonra 4.5G teknolojisi geliyor.4.5 g ile avantajlarından yararlanmak için tabiki bu hıza, teknolojiye uyumlu cihazlar çıkacak ve teknolojinin gelişmesine hız kazandıracaktır.4,5G ihalesinde 800 mhz,900 mhz,1800 mhz,2100 mhz ve 2600 mhz olmak üzere 5 frekans bandında 18 paket için 3 operatörde yarıştı ve her operatör farklı paketlerlerle 4.5G teknolojisine en yüksek teklifleri vermişlerdir ve çalışmalara başlanmıştır.Bu teknoloji 01.Nisan.2016 tarihinde kullanımına sunulacağı bildirilmişti

4.5 G NELER GETİRECEK

Çok daha hızlı internet: 4.5G teknolojisi ile, kullanılan cihazlara göre değişmekle birlikte, veri indirme hızı 100-150 Mbps’ten başlayıp 300 Mpbs seviyelerine çıkabilmektedir. Örneğin, 2 GB büyüklüğündeki bir HD film yaklaşık yarım dakikada indirilebilmektedir.HD kalitesinde film, video ve dizi izleme· Hızlı video ve resim indirme ve yükleme·Düşük gecikme süresi ile daha keyifli oyun deneyimi * 4.5G Türkiye’ye geldiğinde deneyimlenecek hız, frekansa, kapsama alanına, hizmet alınan baz istasyonuna, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye ve baz istasyonundan uzaklığa göre değişim gösterebilir.

 

 
MUHASEBE MÜDÜRÜMÜZ MİNE ÖZTOK'A ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİZ.

Firmamızın Muhasebe Müdürü Sn. Mine ÖZTOK 12.09.2015 tarihinde evlenmiştir. Mine-Alper çiftine Ömür boyu mutluluklar dileriz.Hep neşe,mutluluk dolu bir hayat sürmeleri dileğimizle.

 

DEĞERLİ ÇALIŞANLARIMIZ EVLİLİK YOLUNDA İLK ADIMI ATMIŞLARDIR.

Satış Temsilcilerimizden, Sinem AKDURA 20.09.2015 tarihinde,Zehra YAVUZ 21.12.2014 tarihinde,Volkan ÖZTÜRK 31.01.2015 tarihinde ve Fabrika İdari İşler Personelimiz Serap SAÇAKLI 17.07.2015 tarihinde evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlanmıştır.Ömür Boyu Mutlululuklar...

 

 

 

 
AİLEMİZ BÜYÜYOR

Şİrketimizde, Sevkiyat sorumlusu olarak çalışmakta olan Emrah AKDAŞ'ın oğlu Umut AKDAŞ 14.08.2015 tarihinde dünyaya gözünü açmıştır.Anne ve babasını kutlar iken bebeğimize hoşgeldin diyor, sağlık ve mutluluk diliyoruz. Bahtı açık olsun.
ACI KAYBIMIZ

Satış Temsilcimiz Sn.Habib Yılmaz'ın Kayın Pederi Merhum Av. Güney DİNÇ 09.10.2015 tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlara sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Eğer hasta olmak istemiyorsan…

Duygularını anlat.
* Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular; gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar.
* Zamanla, duyguların bastırılması kansere dönüşür.
Öyleyse, sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız!
* Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir!

Karar Vermelisin..
* Kararsız kişi güvensiz, endişe ve ıstırap içinde olur. Kararsızlık, sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır.
* İnsanlık tarihi kararlardan oluşur.
* Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir.
* Kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve cilt sorunlarının kurbanıdırlar.

Olduğundan Farklı Yaşama.
* Gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Ayağı kilden olan bronz bir heykeldir.
* Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü bir şey yoktur. Kaderleri ilaç, hastane ve acıdır.

Kabullen.
* Reddedicilik ve kendine saygı eksikliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır.
* Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar.
* Eleştirileri kabullen. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.

 Çözümler Bul.
* Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler.
* Karanlığı kovmak için kibrit yakmalı. Arı ufacıktır fakat var olan en tatlı şeylerden birisini üretir.
* Biz ne düşünüyorsak oyuz.
* Olumsuz düşünce, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.

Güven.
* Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez, gerçek arkadaşlıkları nasıl kurabileceğini bilemez. Güven olmadan, bir ilişki de olamaz. Güvensizlik sendeki inancın azlığıdır.

Hayatı Üzgün Yaşama.
* Mizah. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sağlığa güç verir ve daha uzun bir yaşam getirir.
* Mutlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. “İyi mizah bizi doktorun elinden korur”.
* Mutluluk sağlık ve terapidir.

Dr. Dráuzio Varella

DİNAMİK ISI MAKİNA  YALITIM MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Merkez: 1203/4 Sokak No: 1/A Yenişehir 35110 İZMİR/TÜRKİYE 

Tel:+ 90 232 449 12 50  Fax:+90 232 449 01 34

dinamik  
dinamik
dinamik   dinamik