dinamik
 
 
HOŞ TESADÜF

Aynı zamanda EBSO – Ege Bölge Sanayi Odası Meclis Üyesi olan Yönetim Kurulu Başkanımız Metin AKDAŞ,            EBSO’nun, Adana Sanayi Odası ile yapacağı ortak Meclis Toplantısı için Adana’ya gitmiştir. Başkanımız Adana çarşılarını gezerken Climaflex Polietilen Levha ürünümüze rastlamıştır. Adana sanayi çarşısındaki Çiftçioğlu firması önündeki bu hoş tesadüf üzerine firmayı ziyaret etmiş, firma sahibi Ahmet ÇİFTÇİOĞLU ile sohbet etmiştir. Ahmet bey ürünlerimizin kalitesini övmüş, 2015 yılında firmamızla daha çok çalışacağını söylemiştir.

Entegre Yönetim Sistemi (ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001 )
Bilindiği üzere uluslar arası geçerli akreditasyon kuralları gereği alındığı tarihin üzerinden 3 yıl geçmiş belgeler geçerliliğini yitirmektedir ve firmaların belgelerine tekrar sahip olmaları için yeniden denetime girmeleri gerekmektedir.Alt yapı çalışmaları tamamlanan OHSAS 18001 belgesi ISO 9001 ve ISO 14001 sistemleri ile entegre bir sistem oluşturulmuştur.Gün geçtikçe ürün ve müşteri yelpazesini genişleten, doğal olarak bunlardan kaynaklanan gerek operasyonel bazda gerekse yönetsel bazda yeni departmanları oluşturan firmamız 17-19.Şubat.2015 tarihleri arasında Bureau Veritas Belgelendirme – Türkiye tarafından Belgelendirme Denetimini  gerçekleştirilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

EYS Politikamız İçin tıklayınız.

Çalışma Bakanlığının Önceden Bilgi Vermeksizin Yaptığı İSG Denetimi Başarıyla Geçilmiştir.

Çalışma Bakanlığının müfettişleri iş sağlığı ve güvenliği yönünden önceden bilgi vermeksizin yaptıkları fabrika denetimi boyunca tesislerimizi gezdiler ve tüm sahaları teftiş ettiler. Teftiş sonunda raporladıkları iyileştirmeye açık konularla ilgili verdikleri hazırlık süresini en iyi şekilde değerlendiren idaremiz, konuların tümünü başarıyla tamamlamıştır. İş sağlığı ve Güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha çalışanlarımıza aktarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz..

Firmamızın UFRS'ye uygun Mali Tabloları GÜRELİ Bağımsız Denetim Şirketi tarafından denetleniyor
YENİ TÜRK TİCARET KANUNU'nun yürürlüğe girmesi ile firmamız uyum çalışmalarına hızla başlamıştır. İlk olarak; 12/08/2012 tarihinde firmamız Nevi değişikliği yaparak LTD.ŞTİ iken A.Ş dönüşmüştür. Sonrasında ise; 2010,2011,2012 yılları faaliyetleri ve mali tablolarının bağımsız denetimi geçtiğimiz aylarda tamamlanmış olup, 2013 ve 2014 te devam etmiş 2015 ve sonraki yıllarda da bu çalışmalarımız devam edecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

2015 ilk İhracatı İrlanda'ya

Dinamik Yalıtım olarak ürettiğimiz ürünlerin kalitesi Avrupa kabul görmeye devam ediyor. Polietilen  köpüğü yalıtım ürünleri, nakliye maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle normal şartlar altında uzak ülkelere ihracatı zor gerçekleşen bir ürün grubudur. Ancak firmamız tüm zorlukları aşıp, ürettiği ürünleri kalitesiyle kendini kanıtlamış ve yüksek maliyet problemlerini bu sayede aşarak dış pazarlarda kendine yer edinmiştir. Bu sayede 2015 yılının ilk ihracatı ocak ayı başında Avrupa Birliği üyesi İrlanda’ya gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Alev laminasyon, Film laminasyon ve Plaka Makinaları arttırılmış ve devreye alınmıştır.

Her geçen gün büyüyen firmamız, fabrika bünyesine kattığı 1 adet Polietilen ekstruder hattı, 1 adet film laminasyon makinası, 1 adet alev laminasyon makinası ve 1 adet de Ambalaj Torbası makinasıyla üretim kapasitesini %30 artırmış ve yıllık 4.500 ton Polietilen işleyecek kapasiteye ulaşmıştır. Kurulduğu günden bu yana yatırımlarına ara vermeden devam etmeyi bir ilke haline getiren Dinamik Yalıtım ailesine, değerli müşteri ve tedarikçilerine hayırlı uğurlu olsun.

Sağlık Taraması

Sağlıklı yarınlara hep birlikte anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren firmamızın değerli çalışanları, her sene düzenli olarak yapılan sağlık taramasından geçti. Bu taramalarda solunum yolları fonksiyonu, akciğer filmi, EKG, işitme testi, görme testi, ve tam detaylı kan analizlerini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Nice sağlıklı günlere!

2013 yılında alınan 20 dönümlük boş parselde saha doldurma, zemin ve ıslah çalışmaları devam ediyor

Dinamik Yalıtım olarak büyüme hedeflerimizin gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak 20.000 m2 lik arsamızda zemin dolgusu ve tefsiye işlemleri başlatılmıştır.2015 yılı içinde proje çalışmaları başlayacak olan yeni yatırımımızın, 2016 yıl sonunda devreye girmesini planlamaktayız.

10.000 m2 arsamızın 7.000 m2 kapalı alanda laminasyon üretim tesisi için planlanan yeni fabrika inşaatımızın proje ve ruhsatlandırma çalışmaları hızla devam etmektedir.

Büyüme ve yatırım hedeflerinden sapmadan yoluna devam eden Dinamik Yalıtım, Elektronik, Beyaz Eşya, Otomotiv, Mobilya, Makine Endüstrisi gibi sektörlerin ihtiyacı olan dönüştürülmüş ürünlere yönelik talebin artması ile üretim sahasını ve kapasitesini genişletmek amacı ile mevcut tesislerinin komşu parseli olan 10.000 m² lik arsa içine 7.000 m² büyüklüğünde Fabrika binası yapma kararı almıştır. Halihazırda mimari, statik, elektrik, sıhhi tesisat ve yangın tesisatı Projeleri hazırlanmış ve ÇED Raporu alınmıştır. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne inşaat ruhsatı başvurusu yapılmıştır. İnşaat ruhsatı alındıktan sonra hızla inşaat çalışmalarına başlanacaktır.

 
Xps makinaları üretimi tamamlanıp montajları yapılmıştır. Deneme üretimine başlayan xps ürünlerimizi, kısa bir süre sonra pazara sunacağız.

2013 kasım ayında geçirdiğimiz yangın felaketinde büyük hasar gören fabrikamızın tüm bina ve altyapı işlemleri tamamlandı. XPS üretim hattının yeniden imal edilen makine parkı ve hattın tamamı bitmiş, yerine yerleştirilmiştir. Tüm elektrik bağlantıları yapılmış olan ve sadece otomasyon detayları üzerinde çalışan hattın deneme üretimleri biter bitmez pazara sunulacaktır.

Atık yönetim sistemine göre resmi beyanlar süresinde yapılmıştır.

Çevre Bakanlığının ambalaj atıklarının belirli bir sistem içinde, kaynağında ayrı toplanması taşınması, ayrıştırılmasına yönelik olarak hazırlayıp yürürlüğe koyduğu yönetmeliğe istinaden üretilen ve piyasaya sürülen olarak ayrı ayrı beyan edilmesi gereken miktarlar ilgili portala geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda girilmiş ve beyanlarımız yapılmıştır.Çevreye duyarlı ve onu korumaya kararlı bir firma olma çabamız var olduğumuz müddetçe sürecektir.

Aile'miz Büyüyor..
Şİrketimizde, İstanbul Satış sorumlusu olarak çalışmakta olan Mustafa K.ERİŞ'in oğlu İsmail Ata 27.12.2014 tarihinde dünyaya gözünü açmıştır.

Anne ve babasını kutlar iken bebeğimize hoşgeldin diyor, sağlık ve mutluluk diliyoruz. Bahtı açık olsun.

DİNAMİK ISI MAKİNA  YALITIM MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Merkez: 1203/4 Sokak No: 1/A Yenişehir 35110 İZMİR/TÜRKİYE 

Tel:+ 90 232 449 12 50  Fax:+90 232 449 01 34

dinamik  
dinamik
dinamik   dinamik