ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ

FİRMAMIZ UNİDO VE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI İLE

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDA 2 FARKLI PROJEDE PARTNER OLDU.

 

 

Gerek ürettiği ürünler gerekse bugüne kadar üstlendiği sorumluluklar ile çevreye olan duyarlılığı ön planda olan Dinamik Isı firması, Enerji Verimliliği gibi önemli bir konuda da öncülük etmesi ve diğer firmalara örnek teşkil edecek çalışmalar yürütmesi gerektiğinin bilincinde olarak gerekli adımları atmış bulunuyor.

Firmamızda ilk olarak 2015 yılında başlayan Enerji Verimliliği ile ilgili altyapı çalışmaları, UNIDO’nun (Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü ) uygulayıcı kuruluş olarak başlattığı “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması” Projesine dahil olması ile hız kazanmıştır. UNIDO, UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) ve Türkiye’de bu projenin yürütülmesini sağlayan Enerji Bakanlığına bağlı olarak çalışan YEGM (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü) ‘nün Türkiye’de 300 firmadan eleme yaparak seçtiği 41 firma arasında yer alan Dinamik Isı bu projeye 2015 Kasım ayında adımını atmıştır.

Firmamız , bir taraftan verimli enerji kullanımına hizmet edecek ürünler üretirken diğer taraftan , kendi üretimlerindeki enerji kullanımını verimli hale getirerek Enerji maliyetleri azaltmayı, bunu sürekli izlenebilir ve yönetilebilir kılmayı ve tüm çalışanlarına bu kültürü aşılamayı hedeflemiştir. Öncelikli olarak mevcut olan tüm tüketim noktalarını sayaçlarla donatarak mevcut durumunu belirledikten sonra, hızlıca bu faaliyetleri yürütecek olan Enerji Takımını belirlemiş, görev ve sorumlukların dağıtılmasını sağlamıştır. Proje kapsamında firmamıza atanan danışmanlar da bu projede çalışmalara rehberlik edip kendi bilgi ve birikimlerini Enerji Takımına aktararak projenin doğru bir şekilde yürümesinde önemli rol oynamışlardır.

7 ayı geride bırakan firmamız önemli gelişmeler kaydetmiş ve Enerji maliyetlerindeki azalma ile yaptığı çalışmaların meyvelerini toplamaya başlamıştır. 2016 Haziran ayında Schneider firmasından gelen uzmanlar tarafından Enerji Etüdüne tabi tutulan firmamız bu ziyaret ile birlikte daha önemli Enerji tasarruf fırsatlarının belirmesi ile hedeflerini büyütmüş, bu tasarruf noktalarının hayata geçirilmesi konusunda çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Tüm çalışmalarını tamamladığında , emeğini  ENERJİ Yönetim Sertifikası ISO 50001 ile de taçlandıracak olan firmamızın bu çalışmaları neticesinde enerji kullanımında ve karbon salınımında % 20lik bir azalma hedeflenmiştir.

DİNAMİK ISI MAKİNA  YALITIM MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

        Merkez: 1203/4 Sokak No: 1/A Yenişehir 35110 İZMİR/TÜRKİYE 

           Tel:+ 90 232 449 12 50  Fax:+90 232 449 01 34

            Bülteni almak istemiyorsanız lütfen maile geri bildirim yapınız.